RYS HISTORYCZNY
W 1975 r. na terenie Zwolenia, w budynku internatu Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, powstała Poradnia Wychowawczo-Zawodowa, powołana decyzją Kuratora Oświaty w Radomiu. W 1993r. została przekształcona w Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Pierwszym dyrektorem placówki był Pan Józef Pękala, kolejno obowiązki dyrektora pełniły Panie: Emilia Urbanek, Joanna Bogucka, Krystyna Skorek, Ewa Kraczkowska. Od 1 września 2017r. Dyrektorem Poradni została Pani Izabela Młyńska. Na przestrzeni lat z placówką współpracowali: p. Zofia Molik, p. Grażyna Jargot, p. Małgorzata Potocka, p. Barbara Kumor, p. Anna Bartosik, p. Paulina Janicka, p. Elżbieta Wiącek, p. Andrzej Kurek, p. Aleksandra Szymańska, p. Katarzyna Wrona, p. Katarzyna Grabowska.
O NAS
Celem działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zwoleniu jest udzielanie dzieciom, od momentu urodzenia, i młodzieży pomocy psychologiczno – pedagogicznej oraz pomocy w wyborze kierunku kształcenia i zawodu, a także udzielanie rodzicom i nauczycielom pomocy psychologiczno – pedagogicznej związanej z wychowywaniem i kształceniem dzieci i młodzieży, a także wspomaganie przedszkola, szkoły i placówki w zakresie realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.
OBSZAR DZIAŁANIA
Obszar działania Poradni obejmuje placówki oświatowe (w tym i niepubliczne) z terenu Powiatu Zwoleńskiego, w skład których wchodzą: żłobek, przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z gmin: Zwoleń, Policzna, Przyłęk, Tczów i Kazanów.
INFORMACJE PODSTAWOWE O PORADNI
- Poradnia mieści się w Zwoleniu przy ul. Kościuszki 39 oraz przy ul. Wojska Polskiego 78, gdzie realizowana jest działalność terapeutyczna w zakresie: Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, logopedycznych zajęć grupowych i indywidualnych, zajęć metodą integracji sensorycznej.
- Organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Zwoleniu; nadzór pedagogiczny pełni Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Radomiu.
- Poradnia jest jednostką budżetową.
- Organami Poradni są: Dyrektor i Rada Pedagogiczna, w skład której wchodzą pracownicy pedagogiczni z dyrektorem jako przewodniczącym.
- W Poradni działają Zespoły Orzekające, powołane przez dyrektora.
- Na spotkanie w Poradni należy wcześniej umówić się osobiście bądź telefonicznie pod numerem telefonu: 48 676 26 13.
- Niezbędne jest podanie podczas wizyty numeru PESEL dziecka.
- Zaleca się zabrać na pierwszą wizytę w Poradni posiadaną dokumentację czyli wyniki badań lekarskich (wypisy ze szpitala, Książeczkę Zdrowia Dziecka, zaświadczenia lekarskie) lub psychologicznych, pedagogicznych itp.
- Pomoc specjalistyczna udzielana jest bezpłatnie, korzystanie z pomocy specjalistów (psychologów, pedagogów i logopedów) jest dobrowolne.
- Poradnia nie jest placówką feryjną.
- Komunikaty o naborach na zajęcia, warsztaty oraz wszystkie aktualne informacje znajdują się w zakładce Aktualności.