07:26 22 January 2019 r., imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Liczba odwiedzin: 32

Program Wzmacniania rodzin

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zwoleniu we współpracy z ZPO w Tczowie pierwszy raz przeprowadziła rekomendowany program profilaktyczny „Program Wzmacniania rodzin”.  Edukatorkami rodzinnymi były panie: Joanna Zubrzycka, Ilona Sobieraj i Edyta Karbowińska.
Program wzmacnia Rodziny (PWR) jest oparty na strategii edukacyjnej skierowanej do dzieci i ich rodziców, w ramach której każda z grup nabywa umiejętności życiowych i prospołecznych, a dorośli dodatkowo umiejętności wychowawczych, które w konsekwencji mają prowadzić do ograniczenia zachowań problemowych podejmowanych przez dzieci i młodzież. W programie udział brały nastolatki w wieku 10-14 lat i ich rodzice.
Program jest realizowany w dwóch zasadniczych cyklach – sesje podstawowe i przypominające.
Warsztaty w zakresie sesji podstawowych odbywały w czasie siedmiu spotkań po 2 godziny.
Program prowadzony był  metodą warsztatową w formie sesji dla rodziców, sesji dla młodzieży i sesji rodzinnych. Sesje dla rodziców i młodzieży odbywały się równolegle w tym samym czasie. Po ich zakończeniu rodziny wspólnie uczestniczyły w sesji rodzinnej. Nieocenionym i najważniejszym elementem programu była wspólna praca rodziców i dzieci poprzez gry i zabawy oraz kierowaną dyskusję.  Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymywali  materiały edukacyjne, nad którymi pracowali w domu, doskonaląc nabyte umiejętności.
Po przeprowadzonej ewaluacji rodzice i nastolatki wyrazili swoje opinie na temat programu. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z udziału, z realizowanych treści oraz sposobu prowadzenia warsztatów.

 

Aktualności

 1. 2018-12-21

  Prawie 100 osób rozmawiało o autyzmie

  więcej
 2. 2018-12-19

  Życzenia Świąteczne

  więcej
 3. 2018-12-13

  Program Wzmacniania rodzin

  więcej
przejdź do Aktualności

Poradnia
Psychologiczno-Pedagogiczna
w Zwoleniu

ul. Kościuszki 39
26-700 Zwoleń

tel. 48 676 26 13
fax 48 676 26 13

e-mail: poradniazwolen@wp.pl

Biuletyn Informacji Publicznej